![]() |
Hvorfor jeg ikke opdaterede Windows 11 |
Besvar
|
| Forfatter | |
El Barsko
Entusiastisk
Oprettet: 02 Dec 2007 Sted: Slangerup Status: Offline Point: 35141 |
Indlæg funktioner
Tak(0)
Citér Svar
Emne: Hvorfor jeg ikke opdaterede Windows 11Sendt: 21 Nov 2024 kl. 12:50 |
|
Hvorfor jeg ikke opdaterede Windows 11 i flere måneder, og her er, hvad der skete! "En af de primære grunde til, at jeg ikke opdaterede Windows, er, at jeg ikke ville risikere at skulle fejlfinde Windows-opgraderingsproblemer eller rulle tilbage eller geninstallere Windows. Den tid og indsats, der var involveret, for ikke at nævne besværet med at gendanne filer, var bare for meget. Det ville være for meget at administrere, især den tid, der går med at bringe ting tilbage, skabe en bootbar USB og så videre". En glimrende artikel, om opdateringer, og hvad der sker, hvis man ikke opdater. Hvis en given opdatering til Windows gav mig problemer, ville jeg slette den. Hvis dét ikke hjalp, ville jeg køre en Systemgendannelse. Hvis et heller ikke hjalp, ville jeg genstarte, og vælge mit andet Drev, og løse problemet på C: Drev, med et Backup, via Macrium Reflect.
![]() |
|
|
Venlig hilsen El Barsko
Optimisten er ofte lige så forkert på den, som pessimisten... men han har det sjovere. |
|
![]() |
|
queen
Staff
Oprettet: 10 Jan 2011 Sted: Slagelse Status: Offline Point: 2126 |
Indlæg funktioner
Tak(0)
Citér Svar
Sendt: 22 Nov 2024 kl. 08:28 |
![]() |
|
![]() |
|
ebh
Engageret
Oprettet: 02 Jan 2013 Sted: København Status: Offline Point: 225 |
Indlæg funktioner
Tak(0)
Citér Svar
Sendt: 25 Nov 2024 kl. 08:59 |
|
El Barsko: "Jah det er jo muligt, at der begås fejl, dét kan enhver jo gøre. ![]() Men de fejl andre altid får, via opdateringer fra Microsoft, oplever jeg ikke. Opdateringerne er til mange millioner brugere - men ALTD er der nogle der oplever fejl. Måske disse nogle skulle rense deres system, og undlade, at installere noget Microsoft FRARÅDER"
|
|
![]() |
|
El Barsko
Entusiastisk
Oprettet: 02 Dec 2007 Sted: Slangerup Status: Offline Point: 35141 |
Indlæg funktioner
Tak(0)
Citér Svar
Sendt: 25 Nov 2024 kl. 13:58 |
|
Minsandten ebh, det var mig, der på forunderlig vis, havde lavet en lille fejl. Koden der skal indsættes er mellem ( ). Dem havde jeg ikke fået med. Nåh, det må være vejret - det kan umuligt være alderen - og dog. ![]() Redigeret af El Barsko - 25 Nov 2024 kl. 14:00 |
|
|
Venlig hilsen El Barsko
Optimisten er ofte lige så forkert på den, som pessimisten... men han har det sjovere. |
|
![]() |
|
Besvar
|
|
|
Tweet
|
| Skift forum | Forum-tilladelser ![]() Du kan ikke oprette nye emner i dette forum Du kan ikke besvare indlæg i dette forum Du kan ikke slette dine indlæg i dette forum Du kan ikke redigere dine indlæg i dette forum Du kan ikke oprette afstemninger i dette forum Du kan ikke stemme i dette forum |